2417/552
Fritz Hansen
Et sæt på ti armstole med stel lakeret træ. Sæde og ryg betrukket med rødt skind. Udført og mærket hos Fritz Hansen. (10)
Proveniens: Danske Bank.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter, smuds og slitage/mindre defekter.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag