1834/59
Vilhelm Rosenstand (f. København 1838, d. sst. 1915)
En mandolinspillende italiener. Usigneret. Olie på lærred. 30,5×20,5.
Én lille reparation/lap på bagsiden. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 20. august 2018
Vurdering
Hammerslag