1951/2036
Herrearmbåndsur af stål, ref. 196.0046. Quartz digital værk, kaliber 1603. Sort skive med rødlig digital visning. Omega lænke af stål samt foldespænde. Omkreds 21 cm. Urets diameter 36×40mm. 1970'erne.
N.B.: Uret mangler batteri.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 18. december 2019
Vurdering
Hammerslag
22 bud