1319/236
Sign. Isfahan medaljontæppe med silke på silkekæde, prydet med blomster og foliage på blå bund. Persien. 20. årh.s midte. 162×107.
Slidte frynser. Let falmet.
Ældre malerier og møbler, 6. maj 2013
Vurdering
Hammerslag