1708/40
To franske Louis XV armstole af udskåret nøddetræ, betrukket med gobelinvævet møbelstof. 18. årh. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Løs i samlingerne. Skal ompolstres.
Ældre malerier og møbler, 20. februar 2017
Vurdering
Hammerslag