2125/7020
Egungun maskeopsats, udskåret træ, hvidt og blåt pigment. Yoruba, Nigeria. H. 30.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud