1722/66
Alfred H. Vickers (f. 1853, d. 1907, engelsk maler)
Kystparti fra Dover med udsigt til en lille marina. I baggrunden skimtes de hvide klipper. Sign. A. H. Vickers 1890. Olie på lærred. 20,5×30.
Retoucheringer. Minimale afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag