2412/888
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Et par armstole af teak, sæde med flettet papirgarn. Model 57. Formgivet 1959. Udført og mærket hos J.L. Møbelfabrik. (2)
To samlinger med reparationer. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre afslag.
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Vurdering
Hammerslag