1927/727
Knud Holscher (f. 1930)
“String line”. Bord- samt standerlampe af rustfrit stål og sortlakeret metal. Udført hos Nordisk Solar. H. 56–126. (2)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Bordlampe med defekt afbryder. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 2. juli 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud