2444/141
Hetsch efeuvase af porcelæn af porcelæn, udekoreret, hanke af biscuit. Den kongelige Porcelainsfabrik (dog umærket), 19. årh. H. 42 cm.
Tegnet af Christian F. Hetsch. (1830–1903). Var kunstnerisk leder ved Den kongelige Porcelænsfabrik 1855–71
Fremstår med alders- og brugsslitage. Brændingsfejl. Fremstår med nogen skævhed.
Vurdering
Hammerslag
7740 | ||
999663 (Autobud) | ||
7740 | ||
999663 (Autobud) | ||
7740 | ||
999663 (Autobud) | ||
7740 | ||
999663 |