1850/1467
Rubin- og diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige facetslebne rubiner og brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.34 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. L. 19 cm.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. En sten mangler.
Smykker, 12. december 2018
Vurdering
Hammerslag