12137/​5

Riihimäen Lasi, m.fl.

Vase med lille munding af klart glas med violet underfang samt vase af gult glas med røgfarvet underfang. Sign. Riihimäen Lasi OY, Finland, 1372 og usigneret. H. 18 og 27. (2)

Enkelte ridser og mærker.

Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

650 DKK

650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK