Georges Collignon (f. Flémalle-Haute 1923, d. 2002)
“Combat”, 1959. Sign. Collignon. Olie på lærred. 80×100.
Proveniens: Bruun Rasmussen, auktion 207, København, 1967, kat. nr. 51. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020