838/​211

Gustaviansk konsol af forgyldt træ med plade af Ölandskalksten, sarg udskåret med rosetter og bladværk, runde kannelerede ben, H-formet sprosse prydet med vase. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 81. L. 86. D. 43.

Varia, møbler og tæpper, 27. februar 2013

Vur­dering

40.000 DKK

Hammerslag

38.000 DKK