12108/​122

Hans Hegelund, m.fl.

Hans Hegelund. “H.H.” udendørs lampet af brunlakeret metal og plast, Endvidere af ukendt designer “Cap” udendørs lampet af lakeret metal, skærm af plast. Begge udført hos Lyfa, med etiket herfra. 20. årh.s. anden halvdel. H/B. 24. H. 35. B. 16. (2)

Brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021

Vur­dering

1.000–1.200 DKK

Hammerslag