Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Uden titel, 1972. Usign., 145/150 med Kestner-Gessellschaft vandmærke. Trykt hos Clot, Bramsen et Georges, Paris. Udgivet af Kestner-Gessellschaft, Hannover. Litografi i farver. Lysmål 47×65.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
10 bud