2043/​42

Jean de Paleologue (f. 1855, d. 1942)

“Arista”. Sign. PAL i trykket. Litografisk vintage plakat, monteret på støttelærred. Ca. 1900. Bladstørrelse 151×109.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Folder. Mindre revner og huller langs kanter. Opklæbet på støttelærred.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag