1946/216
Et par ægvaser af porcelæn, dekoreret med høstredskaber, lågknop i form af dreng holdende skjold. Samt bouquetiere dekoreret med festoner. 19. årh. Den Kongelige Porcelainsfabrik. H. 9,5 og 27 cm. (3)
bouquetiere med revner i låget. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag