2141/837
Verner Panton (f. Gamtofte 1926, d. 1998)
“Panthella”. Standerlampe med base af forkromet metal, skærm af forkromet akryl. Formgivet 1971. Udført og mærket hos Louis Poulsen. H. 128,5.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 12. oktober 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
19 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||