2448/205
Nyrokoko bordur i kasse af forgyldt bronze, urhus med orientalsk pige, skive af hvid emalje. Ca. 1850. H. 40. B. 27. D. 10.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Nøglen mangler. Pendul medfølger.
Vurdering
1098734 |