2149/8523
Russisk ikon med Jesus fødsel med besøg af de helligtrekonger. Tempera på træpanel. Panel 18./19. årh. Senere bemaling. 31×26.
Restaureret. Mindre krakeleringer. Afslag på kanter.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag