1517/171
August Tørsleff (f. Flensborg 1884, d. Ved Kandestederne 1968)
Pige i rød jakke med papegøje på skulderen. Sign. Aug. T. Olie på lærred. 50,5×46.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 20. april 2015
Vurdering
Hammerslag
13 bud