2313/243
Engelsk sekstant af messing med greb af mahogni. Mærket Henry Hughes & Son, 59 Fenchurch Street, London. I transportkasse af træ. Forhandleretiket fra John Parkers and Sons, Liverpool. Ca. 1900. Kasse H. 12. B. 24. L. 23.
Kasse med brugsslitage, revne i låget, øje mangler i den ene side. Nøgle medfølger ikke. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. marts 2023
Vurdering
Hammerslag
14 bud