1844/895
Venini
To “In Camiciato” vaser med hhv. turkisgrønt og bordeaux-lilla overfang og opalhvidt underfang. Begge syrestemplet Venini 99. Udført hos Venini, Murano, Italien. H. 28,5. (2)
Almindelig brugspatina, herunder mindre overfladeridser og mærker. Turkis vase med afslag på øverste kant.
Moderne kunst og design, 30. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag
26 bud