2138/976
Dansk møbeldesign
Cirkulært spisebord af massiv eg med to tillægsplader af massiv eg. H. 74. Diam 120. Udtrukket 220. (3)
Købt af nuværende ejer hos FDB-Møbler i Aarhus ca. 1980
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|