1515/​1557

Fransk kaminur af sort marmor, skive af hvid emalje med sorte romertal. 19. årh.s slutning. H. 31. B. 50. D. 15.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Mindre afslag på marmor base.

Varia, 9. april 2015

Vur­dering

1.500–2.300 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK