1515/1557
Fransk kaminur af sort marmor, skive af hvid emalje med sorte romertal. 19. årh.s slutning. H. 31. B. 50. D. 15.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Mindre afslag på marmor base.
Varia, 9. april 2015
Vurdering
Hammerslag