2426/922
Dansk snedkermester
Fritstående buet sofa med stel af bejdset bøg. Sæde samt ryg betrukket med grøn velour. Udført 1940'erne, Danmark. L. 200.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Velour med smuds.
Moderne kunst og design, 25. juni 2024
Vurdering
Hammerslag