2045/440
Sæt på otte franske Louis XVI armstole af bøgetræ, alle udskåret med lyrer og betrukket med lysebrunt skind. 18. årh.s slutning. (8)
Almindelige brugs- og alderstegn. Patina. Medfølgende moderne hynder.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag