2249/798
Axel Willumsen (, (-1937-1954-))
Komposition. Sign. på udstillingsetiket på bagsiden, Ax. Willumsen, 1942. Olie på lærred. 84×62.
Behov for rensning. Krakeleringer og afskalninger.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag