1946/369
Fransk Charles X kaminur af forgyldt bronze med siddende Apollon med lyre, skiven mærket 'H.L. Montandon'. 19. årh.s midte. H. 38. B. 25,5. D. 11.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud