1946/​369

Fransk Charles X kaminur af forgyldt bronze med siddende Apollon med lyre, skiven mærket 'H.L. Montandon'. 19. årh.s midte. H. 38. B. 25,5. D. 11.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

2.900 DKK

15 bud

2.900 DKK
(Autobud) 2.800 DKK
2.800 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
(Autobud) 2.000 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK