Jonas Suderhoef (efter Gerard Ter Borch II) (, 17. årh.)
“Icon exactissima, qua ad vivum exprimitur Solennis Conventus Legatorum Plenipotentariorum Hispaniarum Regis Philippi IV.” Ratificeringen af fredsaftalen i Münster. Trykbetegnet Jonas Suÿderhoef sculpsit. Utydeligt betegnet og nummereret i bly i margin. Kobberstik. Pladestørrelse 47×58,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 341, 1975 nr. 490.
Papiret er en lille smule gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021