2148/285
Lille sekskantet italiensk spejl i ramme af ibenholt. Ornamenter af forgyldt bronze. Barokstil, 20. årh.s begyndelse. H. 42. B. 39.
Almindelige hånbdteringstegn. Bagbeklædning af nyere dato. Facetbslebet spejlglas med nogen misfarvning.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag