1344/​763

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

Et par vaser af patineret diskometal. Stemplet monogram Just A., dessin 1873. H. 14. (2)

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 29. oktober 2013

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

900 DKK

(Autobud) 900 DKK
850 DKK
(Autobud) 800 DKK
750 DKK
650 DKK
(Autobud) 600 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK