1344/763
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Et par vaser af patineret diskometal. Stemplet monogram Just A., dessin 1873. H. 14. (2)
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 29. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag