2220/​44

Et par armstole af nøddetræ, sæde, ryg og armlæn betrukket med rødligt møbelstof, udskåret med svungne armlæn, blomster og cabriole ben delvist afsluttet på hjul af messing. Rokokoform. 19. årh.s slutning. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 16. maj 2022

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag