922/99
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Torvedag ved rådhuset i Lübeck. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 63×42.
Fontænen på markedspladsen i Lübeck blev tegnet af arkitekten Hugo Schneider (1841–1925) og indviet i 1873. Den blev fjernet igen i 1934.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud