1635/28
Barok langbord af massiv egetræ, rektangulær plade, gavle med svungne ben. 18. årh. H. 75. L. 185. B. 77.
Restaureret. Senere plade. Revner i træet. Ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 29. august 2016
Vurdering
Hammerslag