1635/​28

Barok langbord af massiv egetræ, rektangulær plade, gavle med svungne ben. 18. årh. H. 75. L. 185. B. 77.

Restaureret. Senere plade. Revner i træet. Ridser og mærker.

Ældre malerier og møbler, 29. august 2016

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

3.400 DKK
3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 2.600 DKK
2.500 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK