1650/804
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)
“Radiohuspendel”. Pendel af opalglas, ophæng af messing. Udført hos Louis Poulsen. H. inkl. montering 45.
Mindre afslag nedre kant. Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 13. december 2016
Vurdering
Hammerslag
20 bud