2109/291
Giovanni Battista Piranesi, efter, 19. årh.
Tre arkitekturstudier. Alle sign. i trykket hhv. Piranesi architetto del ed inc. og Piranesi Architetto dis inc. Tre kobberstik. Lysmål 16×22,5–47,5×52. (3)
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Fugtpletter. Trykfolder.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag