2114/69
Kinesisk sgrafittovase af porcelæn, dekoreret med udsparede felter hvori rondeller med blomster mm. på blå grund. Mærket Qianlong, men 20./21. årh. H. 33 cm.
Fremstår med mindrealders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. april 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud