2027/837
Bent Karlby (f. Aa 1912, d. 1998)
Lysekrone med stel af messing, tre arme monteret med skærme af mønstret glas. Udført hos Lyfa. H. 30. Diam. 41.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Enkelte minimale kanthak på indersider af skærme. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag