1738/1562
Kinesisk flaske af grønt pekingglas mærket Qianlong. 20. årh. H. 24 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre kanthak.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag