2005/708
Oval vase af stentøj, delvist dekoreret med lys, transparent turkisblå glasur. Sign. monogram, 77588, F.C.C. Ydersidens nederste kant også stemplet “F.C.C.”. H. 10,5. B. max. 9,5. L. max. 13,5.
Fra
i
Havnen
Moderne kunst og design, 28. januar 2020
Vurdering
Dette emne er udgået