2142/​106

Laurits Holst (f. Bogense 1848, d. Bournemouth 1934)

Norsk fjordparti med sneklædte bjerge. Sign. L. Holst, 89. Olie på lærred. 33,5×48,5.

Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK