2142/106
Laurits Holst (f. Bogense 1848, d. Bournemouth 1934)
Norsk fjordparti med sneklædte bjerge. Sign. L. Holst, 89. Olie på lærred. 33,5×48,5.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag