2417/​203

Signeret Tabriz tæppe, Persien. Medaljondesign på lys bund. Konturer og mindre partier med silkeluv. 21. årh. 207×153.

Fremstår med enkelte pletter. Mindre defekt på kantomslåning i ene side(2 cm)

Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag