12118/83
John Falconar Slater (f. Rye Hill, Newcastle-upon-Tyne 1857, d. Cullercoats 1937)
Arbejdsheste ved solnedgang. Sign. J. F. Slater. Olie på lærred. Lysmål 70×90.
Intet at bemærke. Rammen med skrammer og reparationer.
Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021
Vurdering
Hammerslag