12118/​83

John Falconar Slater (f. Rye Hill, Newcastle-upon-Tyne 1857, d. Cullercoats 1937)

Arbejdsheste ved solnedgang. Sign. J. F. Slater. Olie på lærred. Lysmål 70×90.

Intet at bemærke. Rammen med skrammer og reparationer.

Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag