12043/​59

Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)

Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)

Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)

Palle John Nielsen

Søren Hjorth-Nielsen (f. Svostrup ved Silkeborg 1901, d. Tempelhuse 1983)

Firenzemappen, Firenzehjælpens kunstmappe fra 1967. Tryksign. Mappe med fem litografier. Udgivet af Kunstakademiet København. 43×38. Uindrammede. (5)

Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK
(Autobud) 700 DKK
650 DKK
550 DKK
500 DKK