1803/1694
Lågkrus af sølv drevet med blomster og bladværk, gæk og ben i form af løver. Utydeligt stemplet. Barokform. 20. årh. Vægt ca. 1030 gr. H. 19.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag