Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
“Asmara”. Sign. Corneille 58. Litografi i farver, betegnet Epreuve d'artiste. Udgivet af Galerie Ariel, Paris. Motivmål 36×51. Bladmål 46,7×56,5. Uindrammet.
Litteratur: Værkfortegnelsen D. 43.
Lette håndteringsmærker i højre margen, ingen skader
Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022