2437/84
“Dobbeltriflet” øse af sølv, laf indvendigt forgyldt. Mester Johan Isbrand, København, 1825. Vægt ca. 248 g. L. 39.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering