2016/​746

Illum Wikkelsø (f. 1919, d. 1999)

Rektangulært sofabord af massiv teak med heksagonale ben. Model ML 114. Udført hos Mikael Laursen, Århus. H. 53. L. 164. B. 62.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 14. april 2020

Kategori
Vur­dering

2.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.050 DKK  

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.050 DKK
1.000 DKK